Rait Rosin
“Väikelinn kui identiteet vol 2” Rakvere galeriis

“Väikelinn kui identiteet vol 2” Rakvere galeriis

Olete oodatud Rait Rosina näituse „Väikelinn kui identiteet vol 2” avamisele Rakvere Galeriis 13. augustil kell 16. Rakvere Galeriisse kohandatud näitus moodustab osa terviklikumast loomeuurimuslikust näitusest, mida kunstnik kavandab Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskusesse käesoleva aasta oktoobris. Rakvere Galeriis avanev näitus käsitleb kahte näitusekohta: Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskust ja Rakvere Galeriid. Näitusetööde keskmes on identiteediloome, mis väikelinnade elukorraldust ja elukvaliteeti kujundavad. Kunstnik küsib, millise osa väikelinnade identiteedist moodustab kunstitegevus. Rakvere Galeriis on nähtavad just Rakverega piirnevad tööd ja kajastused. Kunstnikud korraldavad näituseid lähtuvalt endi ideedest ja eelistustest. Sellegipoolest moodustab galeriid ümbritsev linn tiheda siduskoe, mille keskmes avanevad näituse külastajale kohale omistatud visuaalne identiteet ja tähendused. Ühe või teise linna elanike arvamused toimuvate kunstisündmuste kohta on väikelinna elu kajastusteks. Elanike ootused ja rõhutused kunstnikele mängivad samas kaasa väikelinna identiteedi kujunemisele.

Näitusel on nähtavad intervjuufilmid Rakvere Galeriis näituseid korraldanud kunstnikega. Intervjuud Rakvere näitusepaika aeg-ajalt külastanud Rakvere linna elanikega on kuuldavad helisalvestistena. Intervjuud kõnelevad väikelinna elanikest kunstipubliku ootustest ja kunstnike ideede kattumistest või lahknemistest. Kui kunstnikud mõistavad oma tööde näitamist mõne suurema asukoha galeriiga võrdluses, siis kunstipubliku ootused lähtuvad tihti asukoha eripäradest. Linnade elanikud mõistavad tahes või tahtmata linna aktuaalseid probleeme kui esmaseid ja kunstinäituseid kodulinna eluolule värvinguid lisavate sündmustena.

Näitus on osaks loomepõhisest doktoritööst, mida Rait Rosin teostab Eesti Kunstiakadeemias Kunsti ja Disaini õppekaval. Rohkem infot leiad kunstniku kodulehelt www.pragmatist.ee

Näituse avamine 13. augustil kell 16.00

Näitus on avatud 13. augustist — 31. augustini.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital

Lisainfo:

Rakvere Galerii 

Pikk tn 15, 44307 Rakvere

T-R 12-18, L 10-14